Ferrer iznenađujuće lako pobijedio Čilića u Madridu

Ekspres Čiliću iz prethodnog kola nije bilo ni traga. Domaći tenisač David Ferrer (28) za samo 71 minutu igre svladao je Međugorca sa 6-3, 6-2

Španjolac David Ferrer, deveti nositelj ATP Masters 1000 turnira u Madridu, pobijedio je u osmini finala 8. nositelja, našeg Marina Čilića 6-3, 6-2 za 71 minutu igre. U četvrtom međusobnom dvoboju, Španjolac je proslavio treću uzastopnu pobjedu. Čilić i Ferrer su susjedi na ATP ljestvici, Čilić je 11., a Ferrer na 12. poziciji. Međutim, kada je u pitanju zemljana podloga, razlika između njih dvojice je velika u korist 28-godišnjeg Španjolca, što je potvrdio i ovaj meč. Ferrer ove sezone igra u velikoj formi. Ovo mu je bila 32. pobjeda sezone (devet poraza), a 26. na zemljanoj podlozi (26-4). U obje kategorije je vodeći na ATP Touru po broju pobjeda. Čilić je, pak, sada na ukupnom omjeru 26-8, ali na zemlji je dobio samo šest mečeva, a ovo mu je bio četvrti poraz. Ferrer je u ovom dvoboju osvojio 30 od 34 poena na prvom servisu, a Čilić samo 14 od 31. Ukupno je Španjolac osvojio 60 poena, a najbolji hrvatski tenisač 35. Ferrer je u drugom gemu meča napravio break za 2-0, a Čilić je u petom gemu izborio 0-40, tri vezane break-lopte za povratak. Nije realizirao niti jednu od njih, a kasnije se pokazalo da su mu to bile i jedine break-prilike u meču. Ferrer ih je imao samo tri, jednu spomenutu u prvom i još dvije u drugom setu, ali je svaku od njih i iskoristio! Španjolac će u četvrtfinalu igrati protiv trećeg nositelja, Britanca Andyja Murrayja, koji je sa 6-2, 6-1 pobijedio Rumunja Victora Hanescua.