Filip Grgić osvojio je jaki G1 taekwondo turnir u Švedskoj

Nanizao je pet protivnika i slavio u konkurenciji 62 taekwondoaša u kategoriji do 68 kg. Turnir se boduje za svjetsku rang ljestvicu koja je ujedno kvalifikacijska za OI

Filip Grgić osvojio je prvi G1 turnir ove sezone koji se održao u švedskom Trelleborgu. Nanizao je pet protivnika i slavio u konkurenciji 62 taekwondoaša u kategoriji do 68 kilograma.

Turnir se boduje za svjetsku rang ljestvicu koja je ujedno kvalifikacijska za Olimpijske igre.

Taekwondo klub Metalac ekipno je završio na 3. mjestu, što je veliki uspjeh jer je ukupno na turniru bilo 1095 natjecatelja. Za Metalac su medalje osvajali još Dean Šarčević (srebro u kategoriji do 74 kg) te Ines Kovač i to zlato (u kategoriji do 73 kg).