Flamengo prvak Južne Amerike: Bivši igrač Intera osigurao titulu

U brazilskom finalu Cope Libertadores igranom u ekvadorskom Guayaquilu Flamengo je slavio protiv Athletico Paranaensea 1-0 golom Gabriela Barbose u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Bila je to tvrda i izjednačena utakmica, koju je Flamengo prelomio nakon što je protivnik ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Pedra Henriquea u 43. minuti.

Bivši nogometaš Intera donio je naslov Flamengu i prije tri godine kada je s dva gola u dvije minute preokrenuo River Plate, a bio je i strijelac i u prošlogodišnjem finalu kad je Flamengo poražen od Palmeirasa.

Flamengo je tako osvojio treći naslov kontinentalnog prvaka, dok je legendarni trener Luis Felipe Scolari, koji vodi Athletico Paranaense, ostao na dva naslova.