Floyd Mayweather Jr. srušio Hattona u 10. rundi

S dva je precizna ljevoruka udarca Amerikanac izazivača poslao na tlo i borba je minutu i 35 sekundi do isteka runde bila gotova

Američki boksač Floyd Mayweather Jr. obranio je naslov svjetskog prvaka po WBC-u u welter kategoriji pobijedivši britanskog izazivača Rickyja Hattona u Las Vegasu.
Boksala se deseta runda dvoboja dosad neporaženih profesionalaca kad je Mayweather prvi put srušio Hattona. Godinu dana mlađem Britancu sudac Joe Cortez odbrojio je do osam dopustivši nastavak borbe.
S dva je precizna ljevoruka udarca, međutim, Amerikanac izazivača ponovno poslao na tlo i borba je minutu i 35 sekundi do isteka runde bila gotova.
Do trenutka nokauta suci su držali podjednak rezultat u korist prvaka. Dvojica su bilježila 89-81, a treći 88-82 u bodovnoj razlici. Mayweather (30) time je došao do 39. profesionalne pobjede, 25. nokautom. Hattonu (29) je ovo bio prvi poraz nakon 43 pobjede.