Francuska 'pomela' Island i ide na Hrvate u finalu Eura

Prvi polufinalni susret između Francuske i Islanda pružao je neizvjesnost samo u prvom dijelu. Serija Francuza 4-0 slomila je Island za konačnih 36-28

Francuzi su prvi finalisti europskog prvenstva u Austriji. Svjetski prvaci su lakše nego očekivano svladali Island rezultatom 36-28. Susret je bio neizvjestan samo u prvom dijelu koji je pripao Francuzima 16-14. Do pobjede ih je ponovno vodio Nikola Karabatić koji je s devet golova uz maksimalan učinak bio prvi strijelac utakmice. U Francuskoj su se istakli Guillaume Joli i Michael Guigou sa po šest pogodaka. Pobjedi je pridonio odlični Thiery Omeyer s 15 obrana. Islanđani su u prvom poluvremenu gol za gol pratili 'Pijetlove', a jedino vodstvo su imali u 27. minuti 13-12. Najbolji strijelac Islanđana bio je Palmarsson sa šest pogodaka. I to je od njih bilo to. Četiri uzastopna gola Karabatića slomila su Islanđane te u finalu čekaju protivnika Hrvatske i Poljske.