Golovi Rakitića i Jelavića, Bušić niti na klupi

Diljem europskih nogometnih terena hrvatski igrači nastupali su s promjenjivim uspjehom. Među strijelce su se upisali Rakitić i Jelavić

Novi hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zabio je jedan gol u visokoj 9-0 pobjedi Schalkea nad niželigašem Eintrachtom iz Triera u 1. kolu njemačkog Kupa. Rakitić je odigrao cijelo drugo poluvrijeme i bio strijelac gola za 7-0 u 69. minuti. U ukrajinskom prvenstvu kijevski Dynamo proživljava pravu dramu nakon početna četiri kola. Momčad za koju nastupa Hajdukov napadač na posudbi, Tomislav Bušić, do sada je ubilježila tri remija i jedan poraz te zauzima katastrofalno 14. mjesto na tablici s tri osvojena boda. U četvrtom kolu Dynamo je doma poražen od vodećeg Dnipra 1-3, a Bušić nije bio niti na klupi za pričuve. Daleko zapaženiji nastup imao je još jedan 'hajdukovac' - Darijo Srna odigrao je za Šahtar Donjeck svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Zakarpatjem iz Užgoroda, te je pokrenuo akciju za jedini gol na utakmici. U prvom kolu belgijskog prvenstva Zulte-Waregem Nikice Jelavića poražen je doma s uvjerljivih 1-4 od Standard Liega. Jelavić je zabio jedini gol za domaći sastav i odigrao cijelu utakmicu. U najvećem derbiju austrijskog nogometa bečki Rapid i Austrija odigrali su 0-0. Mate Bilić za Rapid je odigrao svih 90 minuta, dok se za istu momčad Mario Bazina na terenu zadržao do 72. minute. IVAN RAKITIĆ Odigrao drugih 45 minuta za Schalke u Kupu protiv Eintrachta iz Triera, zabio gol u 69. minuti IVICA OLIĆ Odigrao 90 minuta za HSV u Kupu protiv Holsteina iz Kiela IVO ILIČEVIĆ Na terenu do 59. minute za Bochum u Kupu protiv Dynamo Dresdena DARIJO SRNA Odigrao 90 minuta za Šahtar protiv Zakarpatja, pokrenuo akciju za gol TOMISLAV BUŠIĆ S tribina odgledao poraz Dynamo Kijeva protiv Dnipra MATE BILIĆ Odigrao 90 minuta za Rapid u bečkom derbiju protiv Austrije MARIO BAZINA Odigrao 72 minute za Rapid u bečkom derbiju protiv Austrije NIKICA JELAVIĆ Zabio gol za Zulte-Waregem u 1-4 porazu protiv Standard Liegea STIPE PLETIKOSA Proveo 90 minuta na golu Spartaka u pobjedi protiv Toma iz Tomska HRVOJE VEJIĆ Odigrao 90 minuta za Tom Tomsk u porazu protiv Spartaka DARIO ŠIMIĆ Autogol u prijateljskoj utakmici AC Milana i moskovskog Lokomotiva