Gore nego Dudu: Stravičan lom noge Aarona Ramseyja

Ozljeda mladog Aarona Ramseyja (19) u utakmici Arsenala protiv Stoke Cityja podsjetila je na onu Eduardovu u Birminghamu prije dvije godine...

Aaron Ramsey u 65. minuti utakmice između Arsenala i Stoke Cityja pao je na travnjak nakon duela s kapetanom domaćih, Ryanom Shawcrossom. Mladom je 19-godišnjem veznjaku pukla noga. Igrači obje momčadi dotrčali su do Ramseyja i u šoku pozivali liječnike da uđu na travnjak. Ryan Shawcross, koji je uklizao Ramseyju, dobio je izravni crveni karton. Shvativši što je učinio, iz igre je izašao jecajući. Možda je prekinuo karijeru jednom mladom nogometašu. Ozljeda je jako podsjetila na stravične trenutke prije dvije godine. Tada je Eduardo pretrpio sličnu ozljedu u Birminghamu. Ipak, ozljeda samo podsjeća na Eduardovu, sve se zbilo na potpuno drugačiji način. Obojica igrača bila su na toj lopti, Ramsey je pao, kao i njegov protivnik, koji mu je uletio u gležanj. Ramsey je stradao pri rezultatu 1-1, a Arsenal je do pobjede, koja je u ovom trenutku u sjeni stravične ozljede, došao u sudačkoj nadoknadi. Najprije je zabio Fabregas iz penala da bi konačnih 3-1 postavio Vermaelen. Eduardo da Silva odigrao je posljednjih 14 minuta utakmice. Imao je sjajnu šansu tri minute prije kraja, ali je promašio. Arsenal se ovom pobjedom primakao Chelseaju na tri boda, a Unitedu na dva.