Hajduk lako slavio u Zadru golovima veznih igrača

Hajduk je u gostima kod Zadra pobijedio domaćina s uvjerljivih 3-0. Strijelci su bili veznjaci Senijad Ibričić, Srđan Andrić i Mario Tičinović

Nogometaši Hajduka uspješno nastavljaju svoju utrku s Dinamom. Na gostovanju kod Zadra u 28. kolu HNL-a pobijedili su domaćine 3-0. Mrežu Andrije Vukovića načeo je Senijad Ibričić već u šestoj minuti. Marijan Buljat je iz slobodnog udarca s lijeve strane nabacio Ibričiću na udarac, a ovaj je sa 16 metara snažno zakucao loptu u donji desni kut Vukovića. Nakon toga Hajduk se malo pritajio te su mreže mirovale u nastavku prvog poluvremena.
U drugi dio Zadar ulazi bolje. Dokaz tome je i stopostotna prilika Terkeša u 49. minuti. Ljubičić i Mitrović izradili su sve za Terkeša koji je sam izbio pred Subašića. No najbolji strijelac prošlogodišnjeg prvenstva s pet metara puca ravno u odličnog Subašića. Zadar je nastavio pritiskati, no u 56. minuti sve se okreće. Autor trenutka koji je odlučio utakmicu je bivši Hajdukov nogometaš Marin Ljubičić. Zbog brutalnog starta s dvije noge u Andrića dobio je izravni crveni karton. Nakon toga bilo je samo pitanje koliko će Hajduk utrapati do kraja. Već u 63. minuti višak igrača se isplatio. Šerić je ubacio, a Andrić je zabio za 2-0 nakon odbijanca. Na 3-0 je povisio Tičinović u 69. minuti ponovno na asistenciju Šerića.
Utakmicu dva prijateljska kluba obilježio je veliki broj kartona. Hajdukovi su igrači dobili čak pet žutih, a Zadrov Ljubičić crveni.
- Zadar je bio prvih 60 minuta bio bolji protivnik. Mi smo se digli nakon isključenja i pobijedili. Uspjeli smo se nekako izvući i pobijedit. Ovo je bila najgora utakmica od kad sam ja tu - rekao je MIše, a trener Zadra Zebić je dodao:
- Mislim da je crveni karton bio prestrogo dodjeljen. Tko zna što bi bilo da nismo dobili crveni. No, što je tu je. Idemo dalje. Slijedi Osijek i ne bojimo se jer u utakmicama s najjačima nismo razbijeni.