Split izbacio Hajduk te ušao u prvi finale Kupa u povijesti...

Split je slavio 1-0 protiv Hajduka u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa te s ukupnih 2-1 prošao u prvi finale u klupskoj povijesti. Sokol Cikalleshi zabio je iz penala...

Split je pobijedio Hajduk 1-0 i ušao u finale Kupa! Sokol Cikalleshi zabio je iz penala u prvom poluvremenu. Hajduk je pritisnuo, ali splitovci su se obranili i slave povijesni finale Kupa, prvi otkako je kluba. Hajduk je ostao bez finala Kupa, a ni Europa nije osigurana. "Bili" su na četvrtom mjestu, ali Split i Belupo imaju samo tri boda manje...

Split ima recept za Hajduk

Hajduk ni u trećem ogledu nije uspio slaviti protiv gradskog rivala. Nakon prvenstvenog poraza na Poljudu i remija u prvoj utakmici Kupa, "bili" su pod vodstvom novog trenera Gorana Vučevića izgubili na Parku mladeži. Hajduk je bolje otvorio utakmicu. Milevski je u prvom dijelu pogodio stativu, Split praktički nije zaprijetio gostima do pred kraj prvog dijela.

Bagarić je bio u duelu s Milovićem i Jozinovićem. Sudac Ivan Bebek procijenio je kako je to za najstrožu kaznu. Bagarić je pao nakon kontakta s Milovićem, ali vjerojatno je nalet Jozinovića odmah nakon toga bio presudan za penal. Sokol Cikalleshi mirno je izveo najstrožu kaznu za vodstvo Splita.

Hajduk bez pobjede sedam utakmica

"Bili" su pokušali izjednačiti i eventualno izboriti penale, ali u drugom poluvremenu Split se zatvorio i izdržao do kraja za finale Kupa. Hajduk ne zna za pobjedu sedam utakmica. Posljednji put slavili su 8. ožujka protiv Osijeka u Gradskom vrtu. Nakon toga remi s Dinamom, porazi od Zagreba i Splita u prvenstvu, remi sa splitovcima u Kupu, porazi od Istre i Rijeke u HNL-u i sad ovaj poraz od Splita u uzvratu Kupa.