Hajduk tone, pitanje je može li Valdas opet oživjeti momčad...

Vidjevši da će teško do drugog gola, Dambrauskas se okrenuo obrani, uveo je trojicu defenzivnih igrača i pojačao obranu u namjeri da barem sačuva minimalno vodstvo. No takav pristup mu se obio o glavu...

U prvom susretu devetog kola Hajduk je pred 2.578 gledatelja na Šubićevcu remizirao sa Šibenikom 1-1. Jedini gol za Hajduk postigao je na početku drugog poluvremena Jan Mlakar krasnim volejem s ruba kaznenog prostora, a remi je domaćoj momčadi osigurao igrač Hajduka na posudbi u Šibeniku Ivan Dolček. Hajduk je većim dijelom susreta bio puno bolji i opasnije prijetio, pogotovo u prvom poluvremenu, no nisu imali mirnoće da zabiju još koji gol i riješe pitanje pobjednika. Što je utakmica odmicala kraju Hajduk se sve više povlačio i prepuštao inicijativu  Šibeniku, koji je ponuđeno iskoristio duboko u sudačkoj nadoknadi.