Upozorenje Stipi: Sigurdsson zabio eurogol za Tottenham!

Dva sudionika četvrtfinala Liga kupa nisu se znala nakon 90 minuta pa je Tottenham prošao Hull City nakon penala (10-9, 2-2), a Manchester City Newcastle (0-2, 0-0)

Favoriti su u srijedu navečer teškom mukom izborili prolaz u četvrtfinale engleskog Liga kupa, a ni Tottenham ni Manchester City nisu uspjeli to ostvariti unutar 90 minuta.

Spursi su odigrali nevjerojatnu utakmicu na White Hart Laneu pobijedivši Hull City 10-9 (1-1, 2-2) nakon izvođenja penala. Poveli su domaćini u 16. minuti fenomenalnim golom Islanđanina Gylfija Sigurdssona s 25 metara, čime je dao jasnu poruku Hrvatskoj da ga se čuvaju u dodatnim kvalifikacijama.

'Tigrovi' su izjednačili u 53. minuti nakon velikog kiksa Tottenhamovog golmana Brada Friedela, koji je neoprezno gurnuo loptu u vlastitu mrežu. Nakon izjednačenih 90 minuta, gosti su poveli u prvom produžetku preko McShanea u 99. minuti, a izjednačili su Spursi u drugom golom Kanea u 108. minuti.

Krenulo se u raspucavanje, a Tottenham je prošao dalje uz jedan promašaj, jedan manje od Hulla (8-7).

I druga utakmica između Newcastlea i Manchester Cityja ponudila je veliku neizvjesnost, koja je, nakon 0-0 u regularnom vremenu, riješena golovima Negreda i Džeke u prvom produžetku za 0-2 pobjedu 'građana'.