Hrvatice na minus 5: poraz od svjetskih prvakinja

U prvom susretu drugoga kruga natjecanja na Svjetskom prvenstvu hrvatske su rukometašice izgubile od Ruskinja 30-25

Izabranice Josipa Šojata ponovno su bile blizu iznenađenja na Svjetskom prvenstvu za rukometašice u Francuskoj. U prvom susretu drugoga kruga natjecanja protivnice su im bile aktualne svjetske prvakinje i europske viceprvakinje, Ruskinje, koje su na kraju slavile 30-25.
U prvih su 30 minuta utakmice Ruskinje dominirale, naša obrana nije funkcionirala, pa se na poluvrijeme otišlo s čak šest golova zaostatka (16-10). U sljedećih pola sata Šojat je postavio obranu 3-2-1 i naše su se rukometašice u dva navrata približile Ruskinjama na samo dva gola razlike (18-16 u 42. minuti, 27-25 u 56. minuti). No za nešto više jednostavno nije bilo snage ni koncentracije. Najefikasnije u našim redovima bile su Milanović-Litre i Pasičnik sa po četiri gola, Starček, Pušić i Lovrić dodale su po tri, a Palčić, Penezić i Zebić zabile su po dva.
- Moramo se pomiriti s činjenicom da su Ruskinje prekvalitetne - rekao je izbornik Josip Šojat nakon utakmice i dodao:
- Nište nije izgubljeno. Sad je najbitnije da se odmorimo i svježi dočekamo utakmicu s Angolom.
Petak je slobodan dan i našim će rukometašicama predah dobro doći. U subotu (17 sati) na rasporedu je Angola, u nedjelju (16.30 Norveška), a u ponedjeljak (21.15) Makedonija.
- Za plasman u četvrtfinale moramo dobiti Angolu i Makedoniju, možemo mi to - optimistična je Petra Starček.

REDOSLIJED
Skupina I: Rusija 4 boda (2 utakmice), Norveška i Francuska 2 (1), Hrvatska (2), Makedonija i Angola po (1) 0.