Hrvatice zlatne na kuglačkom SP-u, najbolji su i naši juniori

Odlične vijesti stižu sa svjetskog kuglačkog prvenstva u njemačkom Speichersdorfu. Ženska reprezentacija osvojila je ekipno zlato, a hrvatski juniori ukupno su prvi...

Malo je sportova u kojima je Hrvatska prvak svijeta. Jedan od njih ovu subotu postao je kuglanje u kojemu je naša ženska reprezentacija dominrala na Svjetskom prvenstvu u Speichersdorfu u Njemačkoj.

Ekipa u sastavu Ana Bacan, Milana Pavlić, Ines Hasić, Ana Jambrović, Nataša Ravnić-Gašparini, Ines Marinčić, Maja Zver, Katarina Zajec, Liljana Peroš i Snježana Kramer, uz izbornicu Željku Orehovec, osvojila je zlatnu medalju svladavši u finalu domaćina Njemačku 7-1 (3624-3492).

Franc Gornik/Slovenski kuglački savez

Osim djevojaka, uspješni su u konkurenciji juniora bili hrvatski kuglači. Leo Herceg bio je prvi u pojedinačnoj i kombinatornoj konkurenciji, Matija Tutnjević osvojio je srebro u obje kategorije, a Domagoj Bradarić treće mjesto u kombinaciji.

Hrvatski juniori ukupno su bili prvi u poretku svih zemalja sudionica SP-a u Speichersdorfu.