Hrvatska će imati dva kluba u LP: I Podravka je prošla dalje

Rukometašice Podravke Vegete izborile su nastup u grupnoj fazi Lige prvakinja. U kvalifikacijama su pobijedile Radnički iz Kragujevca 28-24. Tamo je i Lokomotiva...

Podravka je najavila lijepu sezonu hrvatskog ženskog klupskog rukometa u Europi. U finalnoj utakmici kvalifikacija za Ligu prvakinja Koprivničanke su pobijedile Radnički iz Kragujevca 28-24 i tako prošle u grupnu fazu ovog prestižnog natjecanja.

Ovo je prvi put da će Hrvatska imati dva kluba u Ligi prvaka.

"Kokice" su bile najbolje u kvalifikacijskoj skupini 2 u kojoj su sudjelovali i Midtjylland iz Danske te norveški Byasen. U subotnjem polufinalu pobijedile su Byasen 31-23, a do ključnog slavlja nad Srpkinjama predvodila ih je Miranda Tatari s pet golova.

U grupnoj fazi Podravka će se suprotstaviti Vardaru, Budućnosti i Thüringenu, a Lokomotiva, koja je plasman osigurala osvajanjem nacionalnog prvenstva, ide na Győri, Viborg i Sävehof.