Hrvatska ima prvakinju svijeta u hrvanju! Veronika Vilk za 55 sekundi uzela zlato u Istanbulu

Slatinčanka je prva Hrvatica s naslovom svjetske prvakinje u hrvanju, na SP-u do 17 godina u Istanbulu otišla je do kraja

Hrvatska hrvačica Veronika Vilk osvojila je naslov svjetske prvakinje u kategoriji do 69 kilograma na Svjetskom prvenstvu do 17 godina koje se održava u Istanbulu.

Mlada Slatinčanka u finalu je za samo 55 sekundi tušem pobjedila reprezentativku Indije Srishti Srishti, a na putu ka finalu je pobijedila još rusku, bjelorusku i srpsku hrvačicu.

Ovo je prva zlatna medalja u hrvanju za Hrvatsku od samostalnosti kako u muškoj tako i u ženskoj konkurenciji.