Hrvatska je bez predstavnica: Ispale su i Lučić-Baroni i Vekić

Lučić-Baroni je kod vodstva 4-3 u trećem setu imala break-loptu i čisti zicer na mreži, ali je pogriješila i praktički tu izgubila meč. Vekić je poražena 0-6, 3-6...

Donna Vekić oprostila se od ovogodišnjeg Roland Garrosa porazom u trećem kolu od srpske tenisačice Ane Ivanović 0-2 u setovima (0-6, 3-6).

Mlada Vekić nije imala previše šansi protiv sedme tenisačice svijeta te je devet godina starija Ivanović lakoćom za ukupno samo 53 minute prošla u četvrto kolo gdje će igrati protiv Ruskinje Makarove

Nastup na drugom Grand Slamu sezone u istoj je fazi natjecanja napustila i Mirjana Lučić-Baroni od koje je za dva sata i 34 minute bolja bila Francuskinja Alize Cornet 2-1 u setovima (4-6, 6-3, 7-5).

Hrvatica je odlično otvorila meč i brzo povela 4-0. Cornet se uspjela vratiti u igru, no Lučić-Baroni je ipak uzela prvi set. Cornet je uzvratila u drugom setu, a pravu dramu gledali smo u odlučujućem trećem setu. Lučić-Baroni je kod vodstva 4-3 imala break-loptu i čisti zicer na mreži, ali je pogriješila i praktički tu izgubila meč