Hrvatska košem u posljednjoj sekundi izgubila od Grčke...

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je od Grčke 87-85 (17-16, 26-26, 27-18, 17-25) u prvom kolu pripremnog turnira koji se do nedjelje igra u francuskom Strasbourgu.

Nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena, u trećoj četvrtini Grci su se odvojili i otišli na 10 razlike. Hrvatska se nije predavala, a do izjednačenja smo došli pet sekundi prije kraja tricom Bogdanovića. Ipak, ostavili smo dovoljno vremena Grcima da zabiju pobjednički koš, što je Printezis i učio u posljednjoj sekundi utakmice.

Hrvatsku je predvodio Bojan Bogdanović s 25 koševa. Marko Tomas ubacio je 15, a Roko Leni Ukić 14 koševa. Kod Grčke najbolji je bio Mavrokefalidis sa 16 koševa.

Izabranici Jasmina Repeše u Strasbourgu će odigrati još dvjie utakmice, u subotu protiv domaćina Francuske, dok je u nedjelju na rasporedu utakmica protiv Njemačke.