Hrvatska svladala Poljsku za finale protiv Njemačke

Hrvatska košarkaška reprezentacija slavila je na pripremnom turniru uoči Europskog prvenstva protiv Poljske 84-71. U finalu je čeka Njemačka

Hrvatski košarkaši startali su pobjedom na mini-turniru u Bambergu. Reprezentacija Poljske pala je rezultatom 84-71. Izbornik Repeša u startnu petorku je stavio Ukića, Kusa, Vujčića, Nicevića i Rozića. Nakon prve četvrtine Poljaci su vodili rezultatom 23-19, no naši su serijom 6-0 preuzeli vodstvo te odličnom igrom do kraja poluvremena poveli i s 11 razlike. Vodstvo od 8 razlike iz prvog dijela, košarkaši su preko Rozića i Kusa povećali na 54-37. No, Poljaci su trima tricama smanjili rezultat na -4 da bi do kraja treće četvrtine promašili tricu za izjednačenje. Zaslugom Banića, hrvatski su košarkaši imali i 72-65. Nakon pune dvije minute šuterske suše, Hrvati dopuštaju protivnicima smanjivanje zaostatka na samo -2. Szewczyk 50 sekundi prije kraja promašuje oba bacanja, a Ukić šest sekundi poslije pogađa oba i dovodi Hrvatsku do finala u kojem ju čeka reprezentacija Njemačke.