Hrvatski četverac pobjedom obranio naslov Svjetskog kupa

Posada u sastavu Martin i Valent Sinković, David Šain te Damir Martin bila je najbrža u A finalu treće regate Svjetskog kupa u Luzerni ispred Njemačke i Estonije

Srebrni hrvatski olimpijski četverac na pariće potvrdio je dominaciju u ovoj veslačkoj disciplini slavivši u finalu zadnjeg dana Svjetskog kupa u Luzernu.

Posada u sastavu Martin i Valent Sinković, David Šain te Damir Martin bila je najbrža u A finalu treće regate Svjetskog kupa te su tako obranili naslov iz 2012. godine.

Naš četverac zaostajao je na početku utrke iza vodeće Rusije i Njemačke, ali na pola puta Hrvatska ih je prestigla i preuzima prvo mjesto, a Njemačka drugo i Estonija treće mjesto. Na kraju hrvatski četverac je slavio s 2.15 sekundi prednosti pred Nijemcima.