HSV bolji od Flensburga u gostima, Lac zabio 4 gola

Rukometaši HSV-a pobijedili su u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka domaći Flensburg 28-25 i napravili veliki korak ka plasmanu u polufinale

Hrvatski reprezentativac Blaženko Lacković zabio je svom bivšem klubu Flensburgu četiri gola pred 5600 gledatelja u Campushalleu. Efikasniji od njega u gostujućoj momčadi su bili Hans Lindberg, Marcin Lijewski i Bertrand Gille, sva trojica postigli su po pet golova. U Flensburgu je Carlen postigao 7, a Mogensen 5 golova.
HSV je odlično počeo utakmicu, te je u 9. minuti poveo s 5-1. Nakon prvog poluvremena, gosti su u svlačionicu na odmor ponijeli dva gola prednosti, 14-12.
U nastavku je Flensburg u razdoblju od 37. do 41. minute serijom 4-0 stigao do vodstva 17-16. No završnica je opet pripala gostima koji će plasman u polufinale pokušati potvrditi pred svojim navijačima u uzvratnoj utakmici 3. travnja.
Podsjećamo, Čehovski Medvjedi i Rhein-Neckar Löwen će svoju prvu četvrtfinalnu utakmicu odigrati 28. ožujka, dok su dan kasnije na rasporedu i prvi dvoboji CO Zagreba i Kiela, odnosno Ciudad Reala i Veszprema.