Igor Štimac pokrenuo Zadar: Osijek je poveo pa nestao...

BOLJI OD PRIJATELJA Zadar je pobijedio Osijek 3-1 u derbiju začelja. Bila je to prva utakmica Igora Štimca na klupi Zadra. A nadmudrio je prijatelja Rukavinu...

Igor Štimac došao je u spasilačku misiju u Stanove. Nekadašnji hrvatski izbornik pokrenuo je stvari u Zadru, a počeo je pobjedom u derbiju začelja u sklopu 20. kola hrvatskog prvenstva. Zadar je u 20. kolu slavio protiv Osijeka rezultatom 3-1.

Dino Stanin/PIXSELL

Osijek je šokirao domaće u 3. minuti utakmice. Laštro je majstorski zabio petom za 1-0. No do kraja odmora Zadar preokreće golovima Pešića i Čirjaka. Pešić je zabio samo šest minuta nakon Osijekovog gola, dok je Čirjak bio precizan s bijele točke za 2-1. Banović je u 66. minuti susreta lijepo prošao dvojicu i zabio za 3-1.

Dotuklo je to Osječane koji nisu imali snage za povratak.

- Svi su nas otpisali, ali idemo se boriti. Bio sam i u težim situacijama, primjerice sa Zagrebom. Ovo nije projekt za samo tri mjeseca, imamo veće planove - rekao nam je Igor Štimac, koji je u trenerskoj karijeri spasio Cibaliju i Zagreb.

Štimac je u današnjoj utakmici nadmudrio Tomu Rukavinu, kojeg je trenirao 2005. u Hajduku kad su osvojili naslov prvaka. Zadar više nije posljednja momčad lige. S ova tri boda preskočili su Osijek. No nema vremena za slavlje. Zadrane sad čeka Split u četvrtfinalu Kupa, a onda stiže u Maksimir na noge Dinamu.

Lovro Medić razveselio oca za pobjedu Zagreba

Zagreb je slavio u 20. kolu HNL-a protiv Slaven Belupa u Kranjčevićevoj ulici 1-0.

Jedini gol zabio je Lovro Medić u 80. minuti utakmice.