Indiana se spasila ispadanja, izjednačili Warriorsi i Thunder

Atlanta je tri minute prije kraja vodila 84-79, no Indiana je preokrenula i slavila 95-88 za izjednačenje serije na 3-3. Sedmu utakmicu izborili su i Golden State i Oklahoma

U noći na petak tri momčadi imale su meč loptu za prolaz u sljedeći krug odigravanja, no Indiana, Oklahoma City i Golden State izborili su sedmu utakmicu.

Najbliži ispadanju bili su Pacersi, koji su u samoj završnici uspjeli svladati Atlantu 95-88 izjednačivši seriju na 3-3. Hawksi su tri minute prije kraja vodili 84-79, no West je pokrenuo seriju Indiane 16-4 što je bilo dovoljno za pobjedu u gostima.

West je zabio 24 koša uz 11 skokova, a isto toliko zabio je George, dok je Stephenson ubacio 21. Kod poraženih najbolji je bio Teague s 29 koševa.

U okršaju Oklahome i Memphisa pak nije bilo neizvjesnosti te je Thunder uvjerljivom 104-84 pobjedom izborio sedmu utakmicu. Durant je bio najbolji s 36 koševa i deset skokova, a Westbrook je ubacio 25 koševa.

Na 3-3 u seriji izjednačio je i Golden State slavivši pred svojim navijačima u Oaklandu Clipperse 100-99. Gosti su imali priliku za preokret u zadnjoj minuti, ali uspjeli su tek ublažiti poraz.

Curry je bio najefikasniji s 24 koša te Iguodala s 15.