Island do trećeg mjesta i novog povijesnog uspjeha

Island je u utakmici za broncu dobio Poljsku 29-26. Sigurdsson je zabio osam golova. Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena

Reprezentacija Islanda osvojila je brončanu medalju na Europskom rukometnom prvenstvu u Austriji. Island je u utakmici za treće mjesto pobijedio Poljsku 29-26. Bila je to utakmica s dva različita poluvremena. U prvom se činilo kako je Poljska skroz 'ispražnjena' nakon poraza od Hrvatske u polufinalu. Island je to iskoristio i u svlačionicu otišao sa osam golova prednosti. U nastavku je proradio ponajbolji golman prvenstva, Szmal, i Poljaci su u 56. minuti došli na gol zaostatka, no, više od toga nije išlo. Sigurdsson je predvodio Island sa osam golova. Tako je ova zemlja od svega 300-tinjak tisuća stanovnika došlo do novog povijesnog uspjeha, nakon srebra s Olimpijskih igara iz Pekinga.