HSV sve bliže drugoj ligi: Zabili Perišić, Olić, a onda i Iličević...

Zabio je prvo Perišić već u drugoj minuti, a onda je Olić asistirao u 42. pa zabio u 49. minuti utakmice. Za HSV je zabio Iličević te u 59. minuti susreta smanjio na 1-3

Wolfsburg je u 31. kolu njemačkog prvenstva na Imtech Areni protiv domaćeg HSV-a slavio rezultatom 3-1 i tako privremeno zasjeo na četvrto mjesto na tablici koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Gol za vodstvo gostiju zabio je Ivan Perišić već u drugoj minuti utakmice kada je na odlično dodavanje Luiza Gustava izbjegao zaleđe te pored istrčalog golmana Adlera svojim sedmim golom sezone lakoćom pogodio za 0-1 u Hamburgu.

U 42. minuti Ivica Olić je s lijeve strane odlično asistirao Kevinu De Bruyneu koji je sjajno pogodio za 2-0 Wolfsburga, a samo sedam minuta nakon svoje pete asistencije sezone Olić je odlično reagirao nakon udarca glavom Nalda te u padu s pet metara pogodio desne rašlje za velikih 3-0 Wolfsburga i svoj 13. gol ove sezone.

U 58. minuti Ivo Iličević je nakon lijepe asistencije Teschea zabio u padu preciznim udarcem uz desnu stativu za smanjenje rezultata u Hamburgu i za svoj tek drugi gol ove prvenstvene sezone.

Olić je iz igre izašao u 83. minuti kada ga je zamijenio Schafer, a tri minute kasnije teren je napustio i Iličević umjesto koga je ušao Maggio

Wolfsburg je ovom pobjedom napravio veliki korak prema osvjanju četvrtog mjesta, dok je HSV dodatno zakomplicirao svoj ostanak u ligi