Ivan Rakitić iz penala zabio na Calderonu i spasio Barcelonu

Hrvatski je reprezentativac zabio iz penala i zapravo upropastio priliku koju je Atletico Madrid imao da se pobjedom odvoji na vrhu poretka španjolskog prvenstva

Nakon što je u 20. kolu Primere Barcelona kiksala na gostovanju kod Levantea i odigrala samo 1-1, Atletico Madrid imao je priliku da se pred domaćim navijačima pobjedom nad Sevillom odvoji na prvom mjestu tablice španjolskog prvenstva, međutim 'rojiblancosi' su također odigrali 1-1 i tako propustili sjajnu priliku kakvu će teško ponovno dobiti.

Domaćini su poveli u 18. minuti kada je precizan bio David Villa, no nakon oštrog prekršaja Juanfrana u 73. minuti susreta, sudac je dosudio penal za Sevillu iz kojeg je precizan bio hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postavivši svojim devetim golom sezone konačan rezultat 1-1 s kojim su vjerojatno najsretniji igrači Barcelone, ali i Real Madrida koji su se nakon današnja dva remija našli na samo bod zaostatka za Barcelonom i Atleticom.