Ivanu Juriću ozbiljno se trese stolac! Parolo zabio četiri gola

Nakon subotnje sedmice Napolija, u nedjelju je Lazio svom protivniku u 23. kolu Serie A zabio šest golova, od čega su četiri djelo Marca Parola. Efikasnošću se, pak, nikako ne može podičiti Genoa našeg Ivana Jurića

Ivan Jurić nikako ne može stati na kraj negativnoj seriji Genoe. Hrvatski je trener izgubio od Sassuola na domaćem terenu 1-0 (Lorenzo Pellegrini, 26') u 23. kolu Serie A, što mu je deseta utakmica u nizu bez pobjede, od čega sedmi poraz.

Posljednju prvenstvenu pobjedu Genoa je ostvarila još 27. studenog kad je na Luigi Ferrarisu pao lider Juventus 3-1. Nakon serije negativnih rezultata i ispadanja iz Kupa, veliko je pitanje hoće li bivši član "vatrenih" ostati na klupi.

Priča dana u Italiji, barem do večernjeg derbija d'Italije između Juventusa i Intera (20:45), svakako je briljantna predstava Marca Parola koji je zabio četiri gola u pobjedi Lazija kod Pescare 6-2 i omogućio svojoj momčadi pomak na četvrto mjesto.

Uzalud je Milanu bilo 20 udaraca protiv Sampdorije na San Siru, "rossoneri" su izgubili 1-0 golom Luisa Muriela iz penala u 70. minuti utakmice. José Sosa pritom je u završnici dobio dva žuta kartona. Mario Pašalić igrao je do 72. minute.

Zanimljiva situacija dogodila se u utakmici Empolija i Torina koja je završila 1-1. Domaćini su izjednačili kada je Manuel Pucciarelli iskoristio asistenciju kišnog terena, presjekao povratnu loptu gostujućeg braniča i pogodio u praznu mrežu.

Serie A, 23. kolo:

Atalanta - Cagliari  2-0 (Gomez 4, 17)
Empoli - Torino      1-1 (Pucciarelli 45+2 / Belotti 11)
Pescara - Lazio      2-6 (Benali 29, Brugman 41 / Parolo 10,14,49,77, Balde Diao 57, Immobile 69)
Chievo - Udinese     0-0
Genoa - Sassuolo     0-1 (Pellegrini 26)
Milan - Sampdoria    0-1 (Muriel 70-11m)

U subotu:

Bologna - Napoli 1-7 (Torosidis 36 / Hamšik 4,70,74, Insigne 6, Mertens 33,43,90)