Ivica Olić zabio dva, ali u finale sa Srnom ide Werder

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
U drugom polufinalnom dvoboju susreli su se HSV naših Olića i Petrića i Vranješov Werder. Werder je pobijedio 3-2 i plasirao se u finale Kupa Uefe

Werder je na gostovanju u Areni Hamburg kod HSV-a pobijedio Olićevu i Petrićevu momčad 3-2. Dva gola za domaću momčad zabio je naš Ivica Olić. Poveli su domaćini u 13. minuti. Joris Mathijsen odlično se probio kroz vezni red gostiju i još ljepše dodao loptu u for za Olića. Ivica je sam izbio pred Wiesea i lijepo plasirao preko istrčalog golmana Werdera. HSV je u tim trenucima bio daleko bolja momčad, no ubrzo se sve mijenja. U 29. minuti  na 1-1 izjednačio je Diego lijepo prebacivši golmana na sličan način kao Olić nešto ranije. Taj gol dao je krila gostima koji su se rastrčali po terenu i radili velike probleme HSV-u. No do odmora je ipak ostalo 1-1, rezultat koji u finale vodi domaćine s obzirom da su u prvoj utakmici u Bremenu pobijedili 1-0.
Drugo poluvrijeme ponovno je počelo borbeno s puno prilika i događanja pred oba gola.  U 65. minuti Werder je poveo 2-1 golom Pizarra na čiji je udarac iz daljine loše reagirao golman HSV-a Rost. Rezultat je to koji u finale sa Šahtarom Darija Srne u Istanbulu vodi momčad Werdera. Baumannov gol za 3-1 u 83. minuti dodatno je osokolio goste koji su već lagano počeli slaviti ulaz u finale. I dok su se domaći navijači već počeli napuštati stadion ponovno se ukazao neumorni Ivica Olić. Na ubacivanje Boatenga Olić u 87. minuti glavom zabija pokraj nemoćnog Wiesea. HSV je krenuo po novi gol koji bi im donio veliko finale, no pokušaj škaricama Mladena Petrića u sudačkoj nadoknadi odlazi pokraj gola. Werder je u finalu, no valja napomenuti da će u Istanbulu igrati bez dva najbolja napadača. Zbog žutih kartona u Turskoj pravo nastupa nemaju Diego i Hugo Almeida.

HSV - WERDER 2-3 (Olić 13, 87 / Diego 29, Pizarro 66, Baumann 83)
ŠAHTAR - DINAMO 2-1 (Jadson 17, Ilsinho 89 / Bangoura 47)