Ivo Karlović posustao u 2. kolu protiv Bjorkmana

Iako je imao 32 as-servisa, hrvatski tenisač nije se uspio preko Šveđanina Bjorkmana plasirati u treće kolo drugoga Grand Slama sezone

Kratki prekid u petom setu zbog kiše nije pomogao. Div sa Šalate premoćno je osvojio prva dva seta 6-3, 6-3, ali je potom uslijedio velik pad. U dvoboju drugoga kola Roland Garrosa Ivo Karlović napravio je protiv Šveđanina Jonasa Bjorkmana čak 57 neprisiljenih pogrešaka. Kod takve statistike ni 32 as-servisa nisu značila previše. Bjorkman je svoj povratak započeo u trećem setu, koji je dobio 6-4, a potom je preostala dva sa 7-6 i 6-3 odlučio u svoju korist. U meču koji je trajao tri sata i 22 minute Karlović je protivniku "pomogao" i vrlo slabom realizacijom break-lopti, a od ukupno 15 prilika, samo tri puta uspio je Bjorkmanu oduzeti servis.