Je l' se to netko zeza? VAR je oštetio Man. United za čisti gol

Sudački previdi nisu rijetkost po pitanju zaleđa na nogometnim utakmicama, ali kad pogriješi videoasistencija, onda je to stvarno raritet. Dogodilo se to u engleskom FA kupu

Videoasistencija je uvedena u nogomet kako bi rasvijetlila sporne situacije, ali u subotnjoj utakmici između Huddersfielda i Manchester Uniteda u osmini finala FA kupa pokazala je svu svoju slabost.

FA CUP Manchester United na krilima Lukakua prošao u četvrtfinale

Naime, nakon što je Romelu Lukaku u trećoj minuti doveo "crvene vragove" u vodstvo na stadionu Kirklees, Juan Mata u drugoj minuti nadoknade prvog dijela udvostručio je vodstvo gostiju. Barem se tako činilo.

Pomoćnik je podigao zastavicu označivši zaleđe koje je potvrđeno nakon pregleda VAR-a. Međutim sustav je krivo postavio linije koje nisu bile paralelne s linijom šesnaesterca. Snimka televizije BT Sport jasno je pokazala da su Mata i zadnji igrač Huddersfielda u liniji i gol je trebao biti priznat.

- Nema šanse da je to zaleđe - komentirao je Paul Scholes, bivša legenda Uniteda.

Ta sudačka odluka na kraju nije utjecala na konačan ishod - United je slavio 2-0 uz drugi gol Lukakua u 55. minuti - ali je izazvala nove sumnje u ovaj sustav svega nekoliko mjeseci prije nego što bi trebao debitirati i u Premiershipu. I salve reakcija na Twitteru...