Jelušić i Fleiss bez druge vožnje, težak pad Hosp

Ana je u veleslalomu startala 63., Nika 75. i obje su odustale prije cilja. Austrijanku Nicole Hosp, pak, helikopterom su prevezli u obližnju bolnicu

Loše je počela sezona za Anu Jelušić i Niku Fleiss. Najbolje hrvatske skijašice na otvorenju sezone u austrijskom Söldenu nisu završile prvu vožnju veleslaloma. Ana je startala 68., a Nika 75. i obje su pale na putu prema cilju te, dakako, ostale bez druge vožnje i bodova.  U obranu naslova najbolje veleslalomašice Svjetskog kupa pobjedom je krenula Tanja Poutiainen, kojoj je to deveta pobjeda u karijeri. Finkinja je nakon prve vožnje bila na trećem mjestu, no u drugoj je nadoknadila zaostatak za dvjema Talijankama. Manuela Mölgg, drugoplasirana u prvoj vožnji, nije ni završila utrku, dok je vodeća Denise Karbon zaostala u donjem dijelu staze i na kraju završila tek na trećem mjestu. Do drugog je mjesta doskijala domaća uzdanica i lanjska pobjednica Söldena Kathrin Zettel koja je za Poutiainen zaostala svega jednu stotinku. Među dobitnicama druge vožnje su i Slovenka Tina Maze koja je šesto mjesto pretvorila u četvrto na kraju utrke, Anja Pärson koja je s desetog napredovala na šesto mjesto, a posebno Camilla Alfieri. Talijanka je u prvoj vožnji bila 23., a na koncu je slavila plasman na deseto mjesto.