Jubilej W. Rooneyja u slavlju Uniteda, WBA šokirao 'svece'

Popodnevne utakmice 27. kola Premier lige od 16 sati ponudile su četiri domaće i gostujuću pobjedu Swanseaja. Slavio je i Manchester United, a Soton izgubio...

Sunderland se hrabro držao na Old Traffordu više od sat vremena, no na kraju je ipak izgubio od Manchester Uniteda 2-0.

John O'Shea, bivši član "crvenih vragova", skrivio je penal za crveni karton u 65. minuti, a Wayne Rooney zabio je 100. gol na svom stadionu u Premier ligi (sedam ih broji s Goodison Parka). Zanimljivo je da je sudac Roger East vidio da je faul za penal napravio Wes Brown, pa je njega isključio!

Šest minuta prije kraja Rooney je nakon odbijanca glavom zabio svoj drugi gol na utakmici. Napadač Uniteda postao je prvi igrač u povijesti lige koji je zabio deset ili više golova u 11 uzastopnih sezona.

Pobjeda momčadi Louisa van Gaala bit će joj još i draža jer je njihov konkurent u borbi za mjesto u Ligi prvaka Southampton izgubio kod West Bromwich Albiona 1-0 i tako pao na petu poziciju. Strijelac jedinog gola bio je Saido Berahino već u drugoj minuti.

Stoke City svladao je Hull bivšeg hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića koji nije nastupio zbog ozljede. Domaću pobjedu ostvario je i Newcastle protiv Aston Ville, a Crystal Palace s igračem je manje neočekivano uzeo sva tri boda kod West Hama (3-1).