Jug 'preplivao' Jadran: Ligu prvaka otvorio je šampionski

Da će bodovi teško ostati u Igalu, što bi, bez obzira na Jugovo standardno traženje s formom na početku sezone, bilo veliko iznenađenje, poručio je Obradović iz peterca

Četiri dana nakon rezultatski rutinske, ali igrački puno teže i tješnje regionalne pobjede nad Jadranom Jug je u bliskom susjedstvu u Herceg Novom odradio posao rutinski na oba polja. Samo, natjecanje više nije bila Regionalna liga, već Liga prvaka u koju je valjalo zakoračiti onako kako Jugu i dolikuje. Šampionski.

Premda su Dubrovčani opet imali napadačkih problema kao i u Gružu u petak, oni su srećom nestali nakon uvodnih deset minuta tijekom kojih je poentirao samo Merkulov. Bolje je dane najavio Obradović, zatim Benić i Fatović s čijim je golom hrvatski prvak prvi put otišao na +2 (4-2).

Da će bodovi teško ostati u Igalu, što bi, bez obzira na Jugovo standardno traženje s formom na početku sezone, bilo veliko iznenađenje, poručio je Obradović iz peterca, a Crnogorci su još kakav-takav rezultatski priključak držali do 20. minute. Tada su Jugovi centri, dvojica Luke, Lozina i Lončar, odveli dvoboj u, za jugaše, mirne vode.

Dobru realizatorsku večer na kraju je zaokružio Merkulov, uz, također, i onu golmansku Tonija Popadića, dok su najopasniji domaći šuteri, Averka, Radović i Petković ostali kombinirano na jednom golu. Tako Jadran ne može dobiti Jug koji će u Gružu za deset dana ugostiti Barcelonetu koja je s 11-8 slavila kod Spandaua, dok je Szolnok s 13-10 pobijedio ruski Sintez.

Liga prvaka, skupina A, 1. kolo:

Jadran Carine - Jug AO 7-12 (1-1, 1-3, 2-3, 3-5)

Jadran Carine: Tešanović (7 obrana), Đurović; Čagalj 1, Popadić, Obradović, Baničević 2, Averka, Mijušković, Vučurović, Radović, Spaić 2, Brkić 1, Petković 1

Jug AO: Popadić (13 obrana), Jarak; Macan, Fatović 2, Lončar 1, Kržić, Garcia, Lozina 1, Merkulov 3, Papanastasiou 2, Žuvela, Benić 1, Obradović 2

Igrač više: Jadran Carine 3/10, Jug AO 4/8

Peterci: Jadran Carine 0/0, Jug AO 3/3