Juve je potvrdio prvo mjesto: I Napoli slavio uoči Superkupa

Torinski klub završit će 2014. na prvom mjestu u Serie A, jer je s 3-1 pobijedio u gostima kod Cagliarija. Napoli je ostavio Parmu na 2-0 i skočio na treće mjesto

Već su odigrane dvije utakmice 16. kola talijanskog prvenstva, a Juventus i Napoli nisu imali problema na putu prema nova tri boda. Problema vjerojatno neće biti ni na njihovom putu u Dohu, gdje u ponedjeljak igraju talijanski superkup

Juventus je u gostima kod Cagliarija pobijedio s 3-1. Carlos Tevez pogodio je već u trećoj minuti, a Arturo Vidal povisio je na 2-0 u 15. minuti, a poslije gola Fernanda Llorentea u 50. minuti bilo je 3-0. Utješni gol za Cagliari zabio je Luca Rossettini.

Juve je tako osigurao prvo mjesto uoči zimske pauze jer ima četiri boda više od Rome, koja ima utakmicu manje. Još osam bodova manje od Rome ima trećeplasirani Napoli, nakon što je s 2-0 nadigrao Parmu

Daniel Zapata zabio je prvi gol u 19. minuti, a Dries Mertens iz penala postavio konačni rezultat u 30. Teško da će Napoli s 27 bodova ostati na trećem mjestu nakon što se odigra cijelo kolo, jer su blizu Lazio, Sampdoria, Genoa (po 26 bodova) i Milan (24 boda).