Kad Turci zaplivaju: Hrvatski vaterpolisti dobili Tursku 20-1

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u zadarskom Višnjiku očekivano je slavila protiv Turske. No bila je to više nego uvjerljiva pobjeda od čak 20-1 u 5. kolu Svjetske lige

Hrvatski vaterpolisti su prvi puta nastupili u Zadru, te su se u vrlo lijepoj atmosferi, za koju su se najviše pobrinuli oni najmlađi navijači, poigrali s nedoraslim Turcima, koje vodi istaknuti hrvatski trener Dragan Matutinović.

Hrvatska vrsta, koju vodi izbornik Ivica Tucak, posebno je nadahnuta odigrala prvu polovicu dvoboja koju je dobila s 15-0, dok je u nastavku ipak popustila. Najefikasniji u Hrvatskoj bio je Petar Muslim sa sedam golova. Jedini gol za goste je u zadnjoj četvrtini zabio Hrvat s turskom putovnicom Josip Šutalo.

Nakon dva poraza od Crne Gore, Hrvatska ove sezone ne može izboriti završnicu Svjetske lige. U subotu će u posljednjem nastupu u Rijeci ugostiti Grčku.