Kaka i Super Pippo izludili 'nerazzurre’ u derbiju

Golovima Inzaghija u 50. i Kake u 57. minuti, Milan je pobijedio Inter 2-1. Jedini gol za lidera Serije A zabio je Julio Cruz 15 minuta prije kraja

Neuhvatljivi Kaka i Pippo Inzaghi izluđivali su Interov stoperski dvojac Rivas-Materazzi punih 50 minuta, no sreća i golman Julio Cesar spašavali su vodeću momčad Serije A. Brazilac je branio sjajno i lopta nije htjela u mrežu. A onda je Kaka protutnjao po lijevom boku i Pippo Inzaghi je kraj slabog Rivasa glavom zabio kao da ga nema. Bez ozlijeđenog Zlatana Ibrahimovića “nerazzurri” su se više od sat vremena propisno sramotili, gotovo pa nijednu suvislu akciju nisu složili u tom razdoblju. Definitivno nisu izgledali šampionski. A Milanovi napadi u valovima su se nastavili sve dok Kaka, u 57. minuti, nije još jedanput probušio Cesara za 2-0. Ušao je u šesnaesterac s lijeve strane i poslao loptu ispod golman Intera.
Ipak, Inter je konačno uspio smanjiti. U 75. minuti Julio Cruz je pogodio iz slobodnjaka. Odličan udarac golman Kalac samo je ispratio pogledom. No Australac na golu Milana zadnju je Interovu šansu - sjajan udarac Chivua - uspio obraniti.

ROMA NA TRI BODA OD INTERA
Roma je gostujuću pobjedu protiv Sampdorije osigurala u posljednjih 15 minuta utakmice. U 75. je glavom nakon kornera pogodio Christian Panacci za 0-1, četiri minute kasnije je David Pizzaro postigao drugi pogodak lijepim udarcem desnom nogom, a točku na i stavio je Cicinho u 85. minuti nakon kontranapada.
Iza Fiorentine je vrlo loš tjedan. U četvrtak su protiv Rangersa propustili veliku priliku za plasman u finale Kupa Uefe, a u nedjelju su gostujućim porazom od Cagliarija 2-1 izgubili i četvrto mjesto na ljestvici, koje na kraju prvenstva vodi u kvalifiakcije Lige prvaka. Pogotke za Cagliari postigli su Jeda u 20. i Conti u 52. minuti, dok je poraz gostiju ublažio Santana u 53. minuti.
Atalanta je kao domaćin svladala Livorno s 3-2 u dramatičnoj utakmici, u kojoj su gosti nadoknadali vodstvo domaćina 2-0, ali je Padoin pogotkom u 89. minuti osigurao sva tri boda za domaćina, a Livorno gurnuo još dublje u ponor druge lige, budući da ih sada spašava samo teorija. Svih pet pogodaka postignuto je u drugom poluvremenu, a Dario Knežević odigrao je za goste svih 90 minuta.
Parma je na stadionu Ennio Tardini svladala Genou s 1-0. Pogodak je postigao Lucarelli u 58. minuti. Igor Budan nije bio u konkurenciji za sastav domaćina, dok je Ivan Jurić odigrao cijelu utakmicu za goste. Saša Bjelanović, pak, nije konkurirao za momčad Torina, koja je na svom stadionu pobijedila Napoli s 2-1.
Nicola Amoruso s dva je pogotka vodio Regginu do vro važne gostujuće pobjede 2-1 nad Catanijom u izravnoj borbi za ostanak u prvoj ligi. Poraz domaćina ublažio je Martinez u 3. minuti sudačke nadoknade. Dvostruki strijelac u ovom kolu bio je i brazilski napadač Palerma Amauri, koji je u završnici utakmice u Rimu protiv domaćeg Lazija donio svojoj momčadi pobjedu 2-1.

MILAN - INTER 2-1 (Inzaghi 51, Kaka 56 / Cruz 78)
SAMPDORIA - ROMA 0-3 (Panucci 75, Pizzaro 79, Cicinho 85)
SIENA - JUVENTUS 1-0 (Kharja 7)
CAGLIARI - FIORENTINA 2-1 (Jeda 20, Conti 52 / Santana 53)
LAZIO - PALERMO 1-2 (Pandev 25-11m / Amauri 82, 90)
TORINO - NAPOLI 2-1 (Rosina 27, Di Michele 56 / Contini 53)
EMPOLI - UDINESE 0-1 (Quagliarella 17)
PARMA - GENOA 1-0 (Lucarelli 58)
CATANIA - REGGINA 1-2 (Martinez 90 / Amoruso 41, 90)
ATALANTA - LIVORNO 3-2 (Doni 56, Pinto 59, Padoin 89 / Rossini 65, Pavan 82)

TABLICA: 1. Inter 81, 2. Roma 78, 3. Juventus 70, 4. Milan, 61, 5. Fiorentina 60... 18. Parma 34, 19. Empoli 33, 20. Livorno 30.