Kandidat za promašaj godine: Lukaku je profulao nemoguće...

Igrala se 65. minuta. BiH je imala korner iz kojeg je nastala klasična kontra domaćih koja je Romelua Lukakua izbacila u savršenu šansu za 4-0, no on je to čudesno promašio

Reprezentacija Belgije dobila je Bosnu i Hercegovinu 4-0 u Bruxellesu u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji. U 26. minuti Spahić je poentirao u vlastitu mrežu, tri minute poslije Eden Hazard povisio na 2-0.

U 60. minuti branič Toby Alderweireld zabija za 3-0, a 'crveni vragovi' ne staju s napadačkom igrom. Igrala se 65. minuta, BiH je imala korner iz kojeg je nastala klasična kontra domaćih koja je Romelua Lukakua izbacila u savršenu šansu za 4-0.

Lijepo ga je poslužio Carrasco, no napadač Evertona čudesno je promašio cijeli gol.

Ipak, iskupio se u 79. minuti lijepim golom za konačnih 4-0, a prema viđenom iz ove utakmice, susjedna nam je BiH mogla stradati i puno teže. Lukaku ih je poštedio, donekle. Belgijskim napadačima očigledno su zajednički ovakvi promašaji.

Sjetimo se samo Christiana Bentekea... Sivonjić polako pada u zaborav zahvaljujući Belgijcima.