Karabatić promašio sedmerac, Barcelona ostala bez finala...

Flensburg se protiv Barcelone srčano borio i prvo izborio produžetak, a onda i sedmerce u kojima Andersson brani udarac Nikole Karabatića za veliko slavlje...

Nakon što je u prvom polufinalu završnog turnira u Kölnu, Kiel očekivano svladao Veszprem, mnogi su očekivali klasični finale Kiel - Bracelona, međutim, Flensburg je odigrao fantastičnu utakmicu i nakon izvođenja sedmeraca pobijedio Barcelonu 41-39 te će igrati ovogodišnji finale Lige prvaka

U odličnoj atmosferi Lanxess Arene gledali smo gol za gol i vodstvo Flensburga 18-17 na poluvremenu susreta. Njemačka momčad bolje je otvorila i drugi dio, povela s tri razlike, no nakon što je Danijel Šarić obranio nekoliko udaraca u nizu probudila se Barcelona i vrlo brzo povela s četiri gola razlike. Vodila je Barcleona do posljednje dvije minute i kada su svi očekivali kako je pobjeda crveno-plavih sigurna stvar, Flensburg je odličnom obranom i golom Glandorfa u posljednjoj sekundi susreta izborio produžetak.

U produžecima ponovno smo gledali gol za gol, a nakon što je Rasmussen u posljednjim trenucima obranio udarac Karabatića, na red su došli i sedmerci u kojima Andersson brani udarac Karabatića i odvodi Flensburg u veliki finale.