Knicksi porušili rekorde Madison Square Gardena

New York Knicksi Golden State Warriorsima su zabili 43 poena u drugoj četvrtini, 82 u prvom poluvremenu i na kraju slavili 138-125

Dolaskom trenera Mikea D'Antonija iz Phoenixa u New York bilo je jasno da će Knicksi igrati brzu napadačku košarku, a stvari su konačno sjele na svoje mjesto protiv Golden State Warriorsa, koji gaje sličnu filozofiju košarke.
U drugoj četvrtini zabili su 43 poena, a u prvom poluvremenu 82, što su rekordi legendarne dvorane Madison Square Garden. I sve to sa samo sedam raspoloživih igrača. Bilo je tu i fantastičnih individualnih dostignuća. Chris Duhon je s 22 asistencije srušio 50 godina star klupski rekord Richieja Guerina, a David Lee je odigrao utakmicu karijere (37 poena, 21 skok) i postao prvi igrač Knicksa nakon Patricka Ewinga 1994. koji je imao najmanje 30 koševa i 20 skokova na utakmici. Lee je briljirao, a najdojmljiviji potez izveo je u trećoj četvrtini bacivši sam sebi loptu za "alley-oop" zakucavanje.
Učinak sličan Leejevu imao je i centar Orlanda Dwight Howard (32 poena, 21 skok) u pobjedi nad Indianom 110-96, no najdominantiji centar lige već je na to navikao.
Oklahoma City prekinuo je niz od 14 poraza i došao do druge pobjede u sezoni. U Memphisu kod Grizzliesa Thunder je slavio 111-103, ponajviše zahvaljujući aktualnom rookieju godine Kevinu Durantu, koji je zabio 30 poena. Isto toliko na drugoj je strani ubacio O.J. Mayo, jedan od kandidata za Durantova nasljednika.
Houston je bez ozlijeđenog McGradyja razbio San Antonio, za koji su drugi put zaredom zaigrale sve tri zvijezde (Duncan, Parker, Ginobili). Bilo je 103-84.