Kraj: Mandžukić i Sammir zabili za obranu naslova

Nogometaši Dinama na Maksimiru igraju utakmicu 31. kola HNL-a sa Slaven Belupom. Modri vode 2-0 golovima Maria Mandžukića i Sammira...

Pobijede li 'modri' večeras Slaven Belupo osigurat će naslov prvaka države dva kola prije kraja prvenstva.

1' - Počela je utakmica pred 26.000 navijača Dinama.
2' - Dinamo je odmah preuzeo inicijativu na krilima navijača uz skandiranje: "Šampioni, šampioni".
5' - Prvi udarac prema golu. Nakon kombinacije Mandžukića i Sivonjića Sammir puca točno u golmana Rodića.
7' - Prva prilika za Slaven Belupo. Nakon ubačaja kapetana Posavca iz kornera Maras glavom puca pokraj gola.
9' - Penal!!! Nakon odlične lopte Tomečaka u prostor, Badelja ruši golman Rodić i sudac svira penal.
10' - GOOOL!!! Sammir zabija za 1-0 svoj deveti gol u sezoni.
15' - Nogometaši Slaven Belupa nisu impresionirani brojnom publikom i 'napaljenim' Dinamom. Dapače, gosti pokušavaju igrati svoju igru.
16' - Mandžukić dobro puca s ruba šesnaesterca, no lopta odlazi uz Rodićevu desnu stativu.
21' - Odlična solo akcija Jurića. Prvo je 'po ćevape' poslao Bišćana, a onda i Barbariću 'prodao' tunel na desetak metara od Butine, no njegov udarac odlazi u malu mrežu s vanjske strane gola.
26' - Prema dosad prikazanoj igri Dinamo ne izgleda kao prvak. Slaven Belupo se odlično brani, a njihove prilike su kudikamo bolje od 'modrih'. Atmosfera je, čini se, sputala Dinamo.
28' - Novi dupli pas Mandže i Sivonjića. Mandžukić izbija pred Rodića, no njegov udarac blokira branič gostiju.
30' - Najprije Ibanez, a minutu kasnije i Vrdoljak okušavaju svoj udarac iz daljine. No Rodićev gol nije ugrožen.
35' - Novi pokušaj Mandžukića sa ruba kaznenog prostora, no njegov udarac odlazi preko gola. Lijepo ga je uposlio Sivonjić.
37' - Mario Mandžukić večeras promašuje nemoguće. Sammir je jednog gosta 'zarolao', drugom loptu gurnuo kroz noge i odlično uposlio Mandžu, koji sa pet metara opet gađa u golmana. Ako mu je cijena protiv Hajduka narasla za dva milijuna, sada mu se vratila na onu koja je bila u utorak.
41' - Rodić - Mandžukić 4-0. Mandžukić je opet bio sam, a Rodić je opet obranio.
44' - Mandžukić peti put, nula golova. Nevjerojatni promašaji najboljeg strijelca Dinama. Ovog puta je prošao Rodića, no udarac je zaustavio Rogulj.
Gotovo je prvo poluvrijeme u kojem su se istaknula tri igrača. Mandžukić nevjerojatnim promašajima, Sammir fantastičnim proigravanjima i golom te Rodić obranama prvospomenutom.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme. U Slavenu je umjesto Kokalovića ušao Šafarić.
52' - GOOOL!!! Napokon je zabio Mario Mandžukić. Lijepo ga je uposlio Sammir, a Mario zabija svoj 15. gol u prvenstvu.
53' - Navijači Dinama slave. Naslov je jako blizu.
60' - Mandžukić gol. No neće biti priznat zbog očiglednog zaleđa.
66' - Crveni karton za Tomislava Butinu zbog faula na Kresingeru izvan šesnaesterca.
67' - U igru ulazi Ivan Kelava, a izlazi najbolji igrač Dinama Sammir.
68' - Posavec iz slobodnog udarca sa 18 metara puca, no Kelava lagano lovi loptu.
88' - Od isključenja Butine Dinamo se orijentirao na kontre, a Slaven Belupo ne prijeti ozbiljnije. Navijači slave četvrti naslov prvaka za redom.
92' - Gotovo je! DINAMO JE PRVAK!!!