Kraj u četiri: Montepaschi treći put najbolji u Italiji

Košarkaši Montepaschija iz Siene postali su prvaci Italije uvjerljivom i lakom pobjedom protiv Armani Jeansa na parketu u Milanu

Slično kao rukometaši Zagreba u domaćem prvenstvu ponašaju se košarkaši Montepaschija. Momčad iz Siene osvojila je svoj treći naslov prvaka Italije zaredom, i to zastrašujućom lakoćom. U finalu su im za četiri pobjede trebale - četiri utakmice. Nakon 3-0 Armani Jeans iz Milana još se i nadao, no trajalo je to samo deset minuta. Nakon prve četvrtine Montepaschi je vodio 32-9! Na poluvremenu je bilo 'okruglih' 50-20, a na kraju 82-47. Da ne bi bilo zabune, igralo se u Milanu... Dominacija kakva se rijetko viđa, ali i dokaz da jedino u Sieni Talijani igraju vrhunsku košarku.