Težak poraz: 'Kraljice šoka' nisu se dobro provele kod Slovenki

Nakon gola zaostatka u prvom poluvremenu, odigrale su 'kraljice šoka' jako loše u nastavku. Zabile su samo šest golova i dale Slovenkama priliku da se raspucaju te na kraju izgubile velikom razlikom

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u prvom je susretu skupine I drugog kruga Europskog prvenstva u Ljubljani izgubila od domaćina Slovenije sa 18-26 (12-13). Valentina Blažević je s pet golova bila najefikasnija u sastavu Hrvatske dok je Ana Gros sa sedam pogodaka predvodila Sloveniju.

TEŽAK PORAZ HRVATSKE Slovenska obrana bila nam je kao kineski zid. Tako sada izgleda i put do polufinala...

Hrvatska je vrlo loše ušla u utakmicu, neoprezno izgubila nekoliko lopti u napadu, pa je Slovenija nakon tek nešto više od pet minuta imala prednost od 4-0. Tada je izbornik Nenad Šoštarić pozvao "time out" tijekom kojega je smirio svoje igračice koje su počele igrati mnogo koncentriranije, a to je uz nekoliko pogrešnih dodavanja Slovenki te obrana Tee Pijević donijelo preokret. U 19. minuti Hrvatska je povela sa 9-8, potom u još nekoliko navrata imala gol prednosti uz napad, ali nije se uspjela odlijepiti. Bolje odigranom završnicom prvog dijela Slovenija je na odmor otišla s vodstvom od 13-12.

I drugo poluvrijeme počelo je slično kao i prvo. Hrvatska je bila bez ideje u napadu prvenstveno jer nespremna Blažević više nije mogla izdržati ritam utakmice, nekoliko obrana sakupila je slovenska golmanica Pandžić, dva je udarca naših igračica zaustavljala i vratnica pa je u 41. minuti kod vodstva Slovenije 17-13 Šoštarić ponovno bio prisiljen pozvati time out. Ovoga puta ta strategija nije bila uspješna, Slovenija je i dalje povećavala svoju prednost sve do 20-13, a Hrvatska je svoj drugi gol u drugom poluvremenu postigla tek u 49. minuti. Slovenija je mirno odigrala završnicu i na kraju slavila s uvjerljivih

U drugoj utakmici skupine I drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu za rukometašice, u kojoj igra i Hrvatska, Danska je svladala Mađarsku sa 29-27 (14-12). Emma Friis je sa sedam golova bila najefikasnija kod Danske, dok je Katrin Gitta Klujber s osam pogodaka prevodvila Mađarsku.

Na ljestvici vode Norveška, Slovenija i Danska sa po četiri boda, Švedska i Hrvatska omaju po dva, dok je Mađarska bez bodova. Hrvatska će sljedeći nastup imati u subotu protiv Danske. Plasman u polufinale izborit će dvije prvoplasirane ekipe.