Kranjčar solidan u prvom nastupu nakon ozljede

Niko je posebno dobro odigrao u prvom poluvremenu, kada je imao nekoliko opasnih pokušaja, no u nastavku se umorio i posustao

Niko Kranjčar prvi je put započeo utakmicu u dresu Portsmoutha nakon ozljede stopala. Hrvatski reprezentativac predodio je 'Pompey' u utakmici Liga kupa protiv Leedsa, koju je njegova momčad dobila 3-0. Kranjčar je prema prvim izvještajima odigrao odlično, a to se pogotovo odnosi na prvo poluvrijeme. U 9. minuti Niko je pucao s desetak metara, no njegov udarac zaustavila je vratnica. I nakon toga bio je među najzapaženijima na terenu, izvodio je sve prekide, a još jednom odlično je pucao u 35. minuti. Ovaj pokušaj završio je pokraj vratnice. Portsmouth je poveo u 43. minuti golom Noea Pamarota. Slobodan udarac nakon kojeg je pao gol izveo je - Niko Kranjčar. Nabacio je na Pedra Mendesa, koji je asistirao strijelcu Pamarotu. Iako branič, Pamarot je zabio i drugi gol u 80. minuti, a ovoga puta asistent je bio Gary O'Neill. Na konačnih 3-0 u 84. minuti je povisio David Nugent, a do kraja utakmice više nije bilo većih uzbuđenja. Niko Kranjčar u drugom je poluvremenu malo 'utihnuo', više nije bio toliko aktivan i jedina situacija vrijedna spomena je ona iz 53. minute, kada je još jednom iz daljine bio zamalo neprecizan. No najbitnije je da je izdržao cijelu utakmicu, jer posljednji nastup prije ovoga je zabilježio prije mjesec dana na "Peace cupu" u Hong Kongu.