Kup nacija: Gana izbacila Maroko, dalje i Gvineja

Domaćina natjecanja pobijedio je Marokance u zadnjem kolu skupine A i dao priliku Gvineji, kojoj je bio dovoljan remi protiv Namibije

Golovima igrača iz Premiershipa, Michaela Essiena i Sulleyja Muntarija, Gana je slavila 2-0 i natjecanje u skupini A završila sa stopostotnim učinkom. Kada nisu zabijali, ova dvojica su asistirali. Za prvi gol, u 26. minuti, igrač Portsmoutha je iz slobodnog udarca dodao Essienu, koji je doveo Ganu u vodstvu. Dvadesetak minuta kasnije ovaj je dvojac zamijenio uloge. Ovoga je puta Chelseajev veznjak proigrao Muntarija, koji je već prije poluvremena riješio sve dvojbe.
Ovakav je rasplet ponudio Gvineji mogućnost da i jednim bodom osigura prolazak u četvrtfinale. Igrač francuskoga Lillea Souleymane Youla doveo je Gvineju u vodstvo u 62. minuti, ali to nije bio gol koji je sve riješio. Pogotovo nakon što je deset minuta prije kraja izjednačio Brendell. No više golova nije bilo.