Kup nacija: Tunis i Angola remijem do drugoga kruga

Slučajno ili ne, Tunis i Angola su u zadnjem kolu skupine D odigrali miroljubivo, bez golova, a taj je ishod i jedne i druge vodio u četvrtfinale

U najavi utakmice oba su izbornika govorila kako će njihove momčadi igrati na pobjedu, ići po tri boda. No na terenu nije tako izgledalo. U prvom poluvremenu se nešto i događalo, bilo je nekoliko šansi pred jednim i drugim golom, ali golova nije bilo. Nastavak je ponudio klasičnu igru "na nulu" s obje strane. Bilo je važno ne primiti gol i igrači su se tako i ponašali. Osobito u završnici, kada je neambicioznost dosegla vrhunac...
Nakon što su Senegal i Južnoafrička Republika odigrali 1-1, postalo je jasno da toliko oprez i nije bio potreban. Obje bi momčadi prošle i da je netko izgubio. Ovako je Tunis zauzeo prvo mjesto u skupini, a Angola u četvrtfinale ide kao drugoplasirana.
Južnoafrikanci su poveli golom Van Heerdena iz 14. minute i nada je zaživjela. No Senegalci su izjednačili potkraj poluvremena golom Camare i do kraja više nije bilo promjena. El Hadji Diouf, Tony Silva i Ousmane Ndoyea nisu igrali za Senegal jer ih je izbornik suspendirao zbog noćnoga provoda.