Kupovi u Europi: Man United i Bayern prošli, Roma je kiksala

Mourinhova Roma je nakon poraza od Napolija u prvenstvu (2-1) doživjela debakl u Kupu. Ispali su u četvrtfinalu Kupa od posljednjeplasirane momčadi lige Cremonesea s 2-1

Nakon Union Berlina i Stuttgarta, plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa izborili su Bayern Munchen i RB Leipzig. Preostala četiri putnika u četvrtfinale bit će poznata idućeg tjedna. Njemački nogometni velikan rutinski je izborio plasman u četvrtfinale nakon što je na gostovanju pobijedio Mainz sa 4-0.

Sve je bilo gotovo već nakon prvog poluvremena u kojem je bavarski sastav zabio tri gola, a strijelci su bili Eric-Maxim Choupo-Moting (17), Jamal Musiala (30), Leroy Sane (44). U nastavku susreta među strijelce se upisao i Alphonso Davies u 83. minuti. Četiri minute kasnije Mainz je ostao s igračem manje nakon što je isključen Alexander Hack.ž

Za Bayern je od prve minute zaigrao portugalski stoper Joao Cancelo koji jučer stigao u Munchen iz Manchester Cityja. I odmah je upisao asistenciju za prvi pogodak gostiju. Josip Stanišić nije igrao za Bayern.

United sigurno s Forestom

Nakon pobjede od 3-0 u prvoj utakmici, nije težak posao u uzvratu imao Manchester United koji je s 2-0 samo potvrdio prolaz u finale engleskog Liga kupa gdje ih čeka utakmica protiv Newcastlea. U uzvratnom susretu polufinala protiv Nottingham Foresta golove su za 'crvene vragove' zabijali Martial u 73. minuti i Fred u 76. minuti.

Roma ispala od posljednje momčadi lige

Mourinhova Roma je nakon poraza od Napolija u prvenstvu (2-1) doživjela debakl u Kupu. Ispali su u četvrtfinalu Kupa od posljednjeplasirane momčadi lige Cremonesea s 2-1. Goste je u vodstvo iz penala doveo Dessers u 28. minuti, a Celik je autogolom u 49. povećao vodstvo Cremonesea na 2-0. Do kraja su Rimljani uspjeli tek smanjiti zaostatak golom Belottija u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.