Kvalifikacije, rukometni SP: Hrvatska s čak +11 u Srbiju

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija slavila je uvjerljivu 36-25 pobjedu protiv Srbije. Franić je s 10 golova bila najbolja. Uzvratna se utakmica igra u subotu

U prvoj kvalifikacijskoj utakmici protiv Srbije za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazil, a igrana je ona u Varaždinu, hrvatska ženska rukometna reprezentacija slavila je uvjerljivu 36-25 pobjedu...

Uzvratna se utakmica igra sljedeće subote u Kragujevcu.

Hrvatice su do uvjerljive prednosti pred uzvrat stigle u drugom poluvremenu. Naime, na odmor se otišlo s dva razlike u korist domaće reprezentacije (16-14), međutim, drugo je poluvrijeme odrađeno kudikamo bolje pa je stvorena i ugodna razlika za uzvratni ogled.

Franić s 10 i Zebić s osam golova bile su najbolje u redovima pobjedničke ekipe koju vodi Vladimir Canjuća. Lekić je zabila sedam za Srbiju.