La Liga: Barca izgubila od Getafea, pobjeda Valencije

Getafe je u Madridu pobijedio Barcelonu u 12. kolu španjolskog prvenstva 2-0, a Valencia je uvjerljivo svladala Real Murciu 3-0

Nogometaši Barcelone izgubili su u 12. kolu španjolskog prvenstva od Getafea u madridu 2-0. Iako posjed lopte to neće potvrditi (63%-37% u korist Barce), Getafe je imao više prilika za gol. Svaki zgoditak je pao u jednom poluvremenu. Poveli su domaćini u 27. minuti golom Del Morala nakon prekida. Pobjedu je potvrdio Albin u zadnjoj minuti. Barca je zadnjih nekoliko minuta igrala s igračem manje nakon što je Talijan Zambrotta isključen zgog teškog prekršaja.
Valencia je nakon poraza od Rosenborga u Ligi prvaka uvjerljivo slavila na Mestalli nad Real Murcijom 3-0, a golove su postigli Ivan Helguera (12.'), i dva David Villa (26.', 51.).