Laštro u nadoknadi za pobjedu i rođendansko slavlje Kohorte

Osijek je svladao Zadar 2-1 u utakmici koja je bila kulminacija četverodnevnog slavlja 27. rođendana Kohorte te se tako bodovno izjednačio s momčadi Zadra

U derbiju začelja HNL-a Osijek je u 29. kolu pred domaćom publikom svladao Zadar te se tako bodovno izjednačio s njim na dnu ljestvice. Domaćin je odlično krenuo u utakmicu koja je bila kulminacija četverodnevnog slavlja 27. rođendana Kohorte i poveo već u šestoj minuti kada je Perošević lijepo pogodio glavom nakon ubačaja Škorića

Međutim, nisu se gosti predavali te su golom Ivana Pešića s 30 metara u 23. minuti uspjeli izjednačiti. Nakon što je Terkeš u 82. minuti dobio drugi žuti karton, gosti su se uglavnom branili i bili su blizu remija na Gradskom vrtu, no u drugoj minuti sudačke nadoknade ubacio je Matas, a glavom je zabio Laštro za veliko veselje na tribinama.