Le Championnat: Klasnić požutio, Nantes izgubio

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić ponovno nije bio zapažen u dresu Nantesa, koji je poražen na gostovanju kod Lillea (2-0) u utakmici 12. kola

Nantes je šesti put gostovao, te je upisao i peti poraz. Kobni su za Nantes bili završnica prvog i početak drugog poluvremena kada su primili dva pogotka koja su Lilleu bila dovoljna za tri boda. Ivan Klasnić je igrao do 59. minute (kada je zamijenjen), a do tog vremena je zaradio i žuti karton. U šest odigranih utakmica je postignuto samo sedam pogodaka čime je nastavljena tradicija malog broja pogodaka u Le Championnatu. Toulouse je tako jedanaesti put u 12 utakmica odigrao utakmicu s manje od tri pogotka, dok je Valenciennes tek u šestom pokušaju došao do prvog boda u gostima. Dosad je Valenciennes upisao pet poraza zaredom u gostima, a ove subote su uspjeli sačuvati mrežu i odigrati 0-0 kod Auxerrea. Bordeaux je kiksao u gostima kod Nancyja gdje je poražen 1-0, a Nica je istim rezultatom bila bolja od PSG-a.