LeBron triple-doubleom vodio Heat do 11. uzastopnog slavlja

Nezaustavljiv je bio LeBron James koji je sa 32 poena, 11 skokova i 10 asistencija upisao jubilarni trideseti "triple-double" učinak u karijeri, Miami je pobijedio 113-91

Miami i Los Angeles Lakersi, za mnoge dvije najbolje košarkaške momčadi današnjice, uspješno su u petak navečer obavili zahtjevna gostovanja. Miami je slavio kod New Yorka 113-91, a Lakersi kod Philadelphije 93-81...

Miami je dobio već jedanaestu utakmicu zaredom, u prosincu je dobio sve utakmice. New York je, pak, imao šest pobjeda zaredom u ovom mjesecu, no onda su njihov Madison Square Garden posjetile dvije najbolje momčadi Istoka, Boston i Miami, te ih slomile. Miami je to protiv njih učinio "blitzkriegom" u trećoj četvrtini koju je dobio 33-17. Nezaustavljiv je bio LeBron James koji je sa 32 poena, 11 skokova i 10 asistencija upisao jubilarni trideseti "triple-double" učinak u karijeri. Ostatak magičnog trojca, Wade i Bosh, je ubacio, svaki za sebe, po 26 poena, što je bilo dovoljno za slom Knicksa. Recimo i da je prekinuta serija sjajnog Amarea Stoudemirea koji je imao niz od devet utakmica s 30 poena i više. Obrana Miamija ga je spustila na 24 koša.

Lakersi su u posljednjoj četvrtini napravili pravi mali šou i potpuno nadigrali Philadelphiju u tom dijelu. Na ulazu u zadnjih deset minuta Lakersi su gubili, ali su tu dionicu dobili 35-19 i lako slavili 93-81. Seriju su inicirali Odom (28 poena i osam skokova), Barnes (15 poena i 10 skokova) i Gasol (19 poena i 13 skokova), dok se u tim trenucima Kobe Bryant pretvorio u razigravača cijele momčadi. Utakmicu je zvijezda Lakersa završila tek sa devet poena.

Najbolji igrač Atlante Joe Johnson se vratio u momčad nakon ozljede, te je sa 16 poena, pet skokova i osam asistencija uvjetovao pobjedu protiv Charlotte 90-85, dok su prvu gostujuću pobjedu u sezoni ostvarili Los Angeles Clippersi. Slavili su uvjerljivo kod Detroita 109-88 uz dominantnu predstavu Blakea Griffina koji je imao 24 poena i 17 skokova.

U "malom derbiju" Zapada Dallas je pobijedio Phoenix 106-91, ali razlog lakog poraza gostiju možda leži u činjenici što se u četvrtoj minuti ogleda ozlijedio njihov najbolji igrač Steve Nash (ozljeda vrata).

Zbog ozljede u sastavu Portlanda nema Brandona Roya, no oni tu činjenicu nisu platili porazom. Svladali su Minnesotu 107-102 na svom parketu, a sve im je bilo lakše kada je LaMarcus Aldridge sa 36 poena ostvario učinak karijere, a Španjolac Rudy Fernandez sa 26 poena i šest asistencija bio odlična pratnja.

NBA liga, petak:

Philadelphia - LA Lakers 81-93, New York - Miami 91-113, Toronto - New Jersey 98-92, Indiana - Cleveland 108-99, Atlanta - Charlotte 90-85, Detroit - LA Clippers 88-109, New Orleans - Utah 100-71, Oklahoma City - Sacramento 102-87, Houston - Memphis 103-87, Dallas - Phoenix 106-91, Portland - Minnesota 107-102